PSK PORTAL


Veľkoryso dimenzované presklené plochy sú trendom súčasnej modernej architektúry. Prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla, s čím ale súvisí vyššia hmotnosť posuvných krídel. Pretože naši inžinieri nemohli zrušiť gravitáciu, urobili veľké množstvo inovácií, aby dosiahli cieľ programu PORTAL: Ťažké ide ľahko. 

Malé plus v názve znamená veľké plus pre vyšší komfort bývania: Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu.

Už v základnej verzii prinášajú kovania PSK PORTAL PLUS bezpečnosť a aktívnu ochranu pred vlámaním: vo všetkých rohoch integrované hríbové čapy zamedzujú vypáčeniu krídla z rámu. Použitím ďalších hríbových čapov a protikusov zo špeciálnej ocele je možné bezpečnostný štandard plynule zvyšovať.

Dizajn kľučiek a možnosť farebného zladenia s krytkami kovania ponúkajú rôzne možnosti farebného stvárnenia interiéru. V ponuke je široký sortiment kľučiek: jednostranné kľučky, uzamykateľné kľučky, obojstranné kľučky (pre ovládanie aj z exteriérovej strany) a obojstranné kľučky s vonkajšou kľučkou plochou, ktoré sú vhodné pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami príp. sieťkami proti hmyzu.

Elegantné ergonomicky tvarované kľučky sú vybavené integrovanou poistkou proti zabuchnutiu. K dispozícii sú vo farbách: biela, hnedá, strieborná, titánová matná svetlá, zlatá matná a F9.
 

PSK PORTAL 200-Z plus s núteným ovládaním


váha krídla max.: 200 kg
šírka krídla max.: 2000 mm
výška krídla max.: 2360 mm

Vďaka komfortnému nútenému ovládaniu nožníc je dokonca i veľké a ťažké krídlo možné sklápať a posúvať len jednou rukou.

Výhoda kovania s núteným ovládaním spočíva najmä v ľahkosti ovládania veľkých a ťažkých sklopno-posuvných prvkov ktoré je možné sklápať a zatvárať aj bez vynaloženia väčšej fyzickej námahy.

Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky. Rovnako ľahké je aj zatvorenie krídla zo sklopenej polohy - otáčaním kľučky jednou rukou sa krídlo samé presunie zo sklopenej polohy do polohy zatvorenej (bez nutnosti zatlačiť krídlo obidvomi rukami do zatvorenej polohy).

Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu.

Použitie vysoko pevných materiálov umožňuje skonštruovať posuvné krídlo s hmotnosťou až do 200 kg, čo umožňuje použiť sklá s vysokou hmotnosťou - špeciálne bezpečnostné a tepelnoizolačné sklá.

infolinka: 052/789 64 59

X